Termowizory

Luneta termowizyjna INFIRAY TUBE TL35 V2 Luneta termowizyjna INFIRAY TUBE TL35 V2
Producent: InfiRay
Cena:

13 900,00 zł

szt.
zobacz więcej
Termowizor InfiRay Xeye II E3 Max V3 Termowizor InfiRay Xeye II E3 Max V3
Producent: InfiRay
Cena:

8 900,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kamera termowizyjna HIKMICRO Lynx C06 Kamera termowizyjna HIKMICRO Lynx C06
Producent: HICMICRO
Cena:

2 100,00 zł

szt.
zobacz więcej
Monokular termowizyjny InfiRay EYE EH35 Monokular termowizyjny InfiRay EYE EH35
Producent: InfiRay
Cena:

9 999,00 zł

szt.
zobacz więcej
Nasadka termowizyjna GUIDE TA435 Nasadka termowizyjna GUIDE TA435
Cena:

9 800,00 zł

szt.
zobacz więcej

Termowizor to urządzenie, które znacznie ułatwia pracę z bronią po zmierzchu. Na rynku dostępnych jest jednak wiele tego typu urządzeń, co powoduje, że wybór odpowiedniego sprzętu wcale nie stanowi łatwego zadania. Rozróżnia się bowiem monokular termowizyjny, nasadkę termowizyjną oraz lunetę termowizyjną. Każde z tych urządzeń różni się między sobą funkcjami oraz zastosowaniem. Nasz sklep internetowy oferuje klientom bardzo duży wybór urządzeń wspomagających celowanie. Dzięki temu każdy ma szansę znaleźć sprzęt, który najlepiej będzie pasował do osobistych preferencji oraz upodobań użytkownika.

 

 

Czytaj więcej...

Termowizory — czym są i jak działają?

Termowizory to urządzenia, które korzystają z metody kontroli termicznej. Pozwalają na detekcję promieniowania elektromagnetycznego w paśmie średniej podczerwieni. Oznacza to, że dzięki termowizorom można rejestrować temperatury w zakresie od -20 do nawet 250 stopni.

 

Termowizja wykorzystywana w myślistwie cały czas jest rozwijana, jednak już teraz dostępne są modele, których nie powstydziłby się nawet profesjonalny żołnierz. To zjawisko stanowi bardzo skuteczny element w użyciu, zwłaszcza w celach wojskowych oraz taktycznych. Jednak już od dłuższego czasu termowizory sprawdzają się w myślistwie, pomagając w trakcie polowań. Dzięki tym urządzeniom myśliwy może w bardzo łatwy sposób dojrzeć cel nawet w nocy.

 

Zasada działania termowizora jest bardzo prosta. Każde zwierzę emituje podczerwień w postaci ciepła, co stanowi normalny proces fizjologiczny oraz metaboliczny. Ten cieplny ślad można bez problemu zaobserwować właśnie przy użyciu termowizora. Na bardzo podobnej zasadzie działa noktowizor.

 

Co istotne, każde zwierzę wydala inną ilość ciepła. Tę różnicę pozwala zaobserwować termowizor, dzięki czemu wytrawny myśliwy może bez problemu rozpoznać, z jakim zwierzęciem ma do czynienia. W większości lunet termowizyjnych można spotkać się ze specjalnym czujnikiem FLIR. Odpowiada za tworzenie dokładnego termogramu, czyli obrazu cieplnego, jaki generuje każdy żywy organizm. Obraz generowany jest w bardzo szybkim tempie, co może sprawiać wrażenie, że powstaje niemal w czasie rzeczywistym.

Termowizory — jaki najlepiej wybrać?

Nasi klienci mają możliwość wyboru różnego rodzaju termowizorów. Sklep oferuje zarówno monokulary termowizyjne, lunety, jak i nasadki. Decydując się na zakup tego typu elementu, należy pamiętać, że najlepsze urządzenia kosztują dosyć sporo. Korzystają one bowiem z technologii, która jest dużo dokładniejsza od noktowizorów. Jednak termowizory potrafią być naprawdę pomocnym akcesorium podczas polowań, dlatego warto wydać na nie więcej pieniędzy. Myśliwy zyska w ten sposób bardzo pomocne urządzenie, a inwestycja na pewno zwróci się po jakimś czasie.

 

Termowizory to urządzenia, które działają zarówno w dzień, jak i w nocy. Jednak po zmierzchu ich użytkowanie jest łatwiejsze, ze względu na różnicę śladu cieplnego celu oraz otoczenia zewnętrznego. Najlepsze termowizory potrafią wykryć nawet minimalne różnice temperatur, co znacznie ułatwia polowanie.

Dobry termowizor — czym się kierować?

Przy wyborze termowizora należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Jeden z ważniejszych stanowi rozdzielczość czujnika. Im jest ona większa, tym dalszy będzie zasięg, a generowany obraz cieplny - dużo dokładniejszy. Przy zakupie termowizora należy także zwrócić uwagę na jego trwałość oraz odporność na warunki atmosferyczne, takie jak zimno czy opady. Bardzo ważna jest również żywotność baterii, która wpływa na długość działania urządzenia.

Termowizory — dlaczego warto postawić na tego typu akcesoria?

Jednymi z najchętniej wybieranych akcesoriów przez naszych klientów są termowizory. Opinie, które zostawiają klienci na ich temat, skupiają się przede wszystkim na wysokiej jakości sprzętów oraz ich długiej żywotności. Istnieje jeszcze jeden powód, dla którego nasi klienci tak chętnie sięgają po termowizory. Ceny tych urządzeń są bardzo korzystne i adekwatne do jakości, jaką oferują użytkownikowi. Termowizory zostały docenione nawet przez najbardziej tradycyjnych myśliwych.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl